1. Haberler
  2. Siyaset
  3. Ege Belediyeler Birliği Başkanlığına Ferdi Zeyrek Seçildi

Ege Belediyeler Birliği Başkanlığına Ferdi Zeyrek Seçildi

Ege Belediyeler Birliği Başkanlığına Ferdi Zeyrek Seçildi
Ege Belediyeler Birliği Başkanlığına Ferdi Zeyrek Seçildi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ege Belediyeler Birliği Olağan Genel Kurulu, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek’in Ege Belediyeler Birliği Başkanlığına seçildiği toplantıda konuşma yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, birlik ve dayanışma mesajları verdi. Tugay, “Ülkemizin genel olarak içinde bulunduğu sosyo-ekonomik sıkıntılar, çevre sorunları, yaşadığımız krizler, her birimize yerel yönetimler olarak önemli sorumluluklar yüklüyor. Bu dönem dayanışma içerisinde çalışarak zorlukları aşalım” dedi.

Ege Belediyeler Birliği Olağan Genel Kurulu, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Kaya İzmir Termal Otel’de gerçekleştirildi. Toplantıya İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras ve çok sayıda belediye başkanı katıldı. Toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Divan Başkanlığını Ahmet Tınazlı’nın yaptığı toplantıda, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek’i Birlik Başkanlığına aday gösterdi. Yapılan seçim sonucunda oy birliği ile Zeyrek, Ege Belediyeler Birliği’nin yeni başkanı seçildi. Birinci Başkan Vekilliğine Denizli Acıpayam Belediye Başkanı Levent Yıldırım, İkinci Başkan Vekilliğine ise Aydın Söke Belediye Başkanı Mustafa İberya Arıkan seçildi. Asil ve yedek üyeler ile encümen üyelerinin seçimi de gizli oylama ile gerçekleşti.

Seçimin ardından Zeyrek’i tebrik eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “Ülkemizin genel olarak içinde bulunduğu sosyo-ekonomik sıkıntılar, çevre sorunları, yaşadığımız krizler, her birimize yerel yönetimler olarak önemli sorumluluklar yüklüyor. Bu dönem dayanışma içerisinde çalışarak zorlukları aşacağımız bir dönem. Her bir birlik, her bir birliktelik, birbirimize güç vermek için aslında bir fırsat. Bu fırsatı en olumlu şekilde değerlendireceğiz. Sadece belli bir grup belediyenin veya belediye başkanın değil, tüm meclis üyelerimizin, siyasi temsiliyet taşıyan tüm değerli arkadaşlarımızın da katkısıyla güzel çalışmalar yapacağız. Üzerime düşen sorumluluğu hem İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak hem de Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı olarak yerine getirmeye hazırım. Kapımız, gönlümüz her zaman sizlere açık. Bu dönem Türkiye için yerel yönetimler eliyle, iş birliği içerisinde güzel çalışmalar yapacağız” dedi.

Ege Belediyeler Birliği Olağan Genel Kurulu

“Bizlere Düşen Can Yakıcı Sorunları Gidermek”

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Ege Belediyeler Birliği Başkanı Ferdi Zeyrek, dayanışma içerisinde çalışacaklarını belirterek, “Bizler hangi partiye oy vermiş olursa olsun, milyonlarca vatandaşımızın görev ve sorumluluk bilinciyle hareket ediyoruz. Kutuplaşma, çatışma ve ayrışma yerine uzlaşı, beraberlik ve işbirliğini hayata geçirmek zorundayız. Yerel seçim sonuçlarında da anlaşıldığı üzere vatandaşın en büyük talebi bu oldu. Ekonomik krizin, hayat pahalılığının, yoksulluğun her geçen gün derinleştiği bu ortamda, bizlere düşen can yakıcı sorunları gidermek için zaman kaybetmeden çalışmak olacak. Halkın refahını, özgürlüğünü, mutluluğunu arttırmayı merkeze alan yeni bir siyaset dilini geliştirmek zorundayız” diye konuştu.

Sürdürülebilir kalkınma, sürdürülebilir demokrasi ve sürdürülebilir özgürlüklerin inşa edilmesinin önemine değinen Zeyrek, “Yerel yöneticiler olarak vatandaşlarımızın bu taleplerini en hızlı ve etkili şekilde yerine getirecek konumlardayız. Bunun için belediye başkanlarının birlikte ve uyum içerisinde çalışması gerektiğine inanıyorum. Siyasi parti ayırt etmeksizin tüm üye belediye başkanlarımızla bir araya geleceğiz. Onların sorunları ile yakından ilgileneceğiz. Halkın sorunlarını çözmek için yerel yönetimler ile merkezi yönetim arasında iş birliğini ortaklaşa sağlayacağız. Kamu kaynaklarını en verimli şekilde kullanmanın, üyelerimizin sorunlarına en etkili ve hızlı şekilde çözebilmenin başka yolu yok. Kapsayıcı olacağız. Partizanlık veya bölgecilik yapmayacağız. Kısır tartışmalara girmeyeceğiz, gündelik siyasi hesaplara kapılmayacağız. Eşitlikçi ve demokratik bir anlayışla çalışacağız” şeklinde konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ege Belediyeler Birliği Başkanlığına Ferdi Zeyrek Seçildi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bostanlı Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!